دستگاه ازن زن

دستگاه ازن زن یکی از تجهیزات مورد استفاده در بسیاری از استخرها است. دستگاه ازن زن برای اضافه کردن گاز ازون (O3) به داخل آب استخر کاربرد دارد. از ازن در آب استخر جهت تصفیه و ضدعفونی کردن آب استفاده می شود. استفاده از دستگاه ازن زن احتیاج استخر شما به استفاده از سایر مواد شیمیایی مانند کلر را کاهش می دهد.

دستگاه ازن زن چیست؟

دستگاه ازن زن از جمله تجهیزات استخر می باشد که برای تزریق ازن به آب استخر مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه ازن زن از یک فرآیند اکسیداسیون پیشرفته استفاده می کنند که گاز ازن (O3) را به سیستم گردش استخر تزریق می کند تا آلودگی های استخر و میکروب های مقاوم در برابر کلر را اکسید کند. دستگاه ازن زن یک انرژی الکتریکی تولید می کنند که یک مولکول اکسیژن را از هم جدا می کند (O2) برای ایجاد یک واکنش شیمیایی که ازن تولید می کند. دستگاه ازن زن میزان کلر مورد نیاز را کاهش داده و تا 100 برابر قوی تر از کلر سنتی است. به طور مشابه با سیستم های آب نمکی ، دستگاه ازن زن می تواند آب استخر را گواراتر کند.

استفاده از دستگاه ازن زن در استخرها:

ازن (O3) یک ماده ضد عفونی کننده بسیار مؤثر است و می تواند در استخرهای شنا جایگزین کلر شود. مزیت استفاده از دستگاه ازن زن در مقایسه با سایر داروهای استخر شنا این واقعیت است که محیط شنا به طور چشمگیری زیبا می شود.

دستگاه ازن زن از استفاده کلر فرعی مانند کلرامین جلوگیری می کند. دستگاه ازن زن حتی باعث تجزیه فرآورده های ناخواسته کلر شده می شود و این امر باعث کاهش مشکلات قرمزی چشم و مشکلات تنفسی می شود. دستگاه ازن زن آب درخشان و واضح تری برای استخر شما به ارمغان می آورد.

استفاده از دستگاه ازن زن برای اپراتور استخر شنا نیز این مزیت را دارد که تعویض آب شیرین کمتری لازم است ، که این تأثیر زیادی در هزینه گرمایشی دارد.

مزایای دستگاه ازن زن:

ازن علاوه بر این یک ماده ضد عفونی کننده مؤثر است یک عامل انعقادی است ، که باعث افزایش عملکرد فیلتر ماسه و کربن می شود.

ویژگی های منفی دستگاه ازن زن:

از آنجا که دستگاه ازن زن به تنهایی نمی تواند بهداشت کامل و مداوم را ایجاد کنند، آنها همچنین نیاز به یک ماده ضدعفونی باقیمانده مانند کلر در آب استخر در هر زمان دارند. علاوه بر این ، ازن یک گاز سمی است که می تواند در زیر پوشش استخر تجمع یابد. گاز ازن می تواند برای واشرهای لاستیکی ، کاورها و سایر تجهیزات استخر خورنده باشد.

دستگاه ازن زن توانایی عملکرد بسیار خوبی دارند اما برای دارندگان استخرهای مسکونی ایده آل یا عملی نیستند. ازن نیمه عمر بسیار کمی دارد و قابل ذخیره سازی نیست ، فقط به زودی پس از تولید استفاده می شود. اگرچه دستگاه ازن زن و تزریق ازن در آب استخر از کلر بهتر است ، اما استفاده از دستگاه ازن زن به تنهایی روش ضد عفونی کافی برای اکثر استخرهای شنا نیست و دستگاه ازن زن تمام آلودگی های استخر شنا را که برای شناگران خطرناک است از بین نمی برد.

چه میزان ازن برای استخر مورد نیاز است؟

برای استخرهای با دمای آب 28 درجه سانتیگراد یا 33 - 35 درجه سانتیگراد از دوز ازن به ترتیب 0.8 و 1.2 گرم در متر مکعب استفاده می شود.

ازن چه مدت در آب استخر می ماند؟

به تنهایی ، بسته به مقدار ناخالصی های موجود در آب ، ازن با نیمه عمر کوتاه تجزیه می شود. نیمه عمر می تواند از ثانیه در آب آلوده تا زمان طولانی تر در آب خالص 30 دقیقه در 15 درجه سانتیگراد و 8 دقیقه در 35 درجه سانتیگراد باشد.

در طول چند سال گذشته ، شما ممکن است در مورد عظمت اوزوناتورها شنیده باشید. ازن در حقیقت یک اکسید کننده و ضد عفونی کننده عالی برای است و یک جایگزین بی خطر برای کلر است. ازن آلودگی را از بین می برد و همزمان باکتری ها را از بین می برد. ازن تقریباً همه کارهایی را انجام می دهد که کلر انجام می دهد و می تواند با راندمان بالاتری انجام دهد. با این گفته ، آیا به شما توصیه می کنیم بلافاصله از اوزون استفاده کنید ؟

ازن سمی است. بله ، مسموم کننده است ازن علاوه بر این که برای باکتری ها مضر است برای انسان نیز بسیار مضر است. ازن سمی است اما تا زمانی که در آب باقی نمانند ، خطرناک نیستند. این جایی است که مشکل بوجود می آید. برخلاف گاز کلر ، ازن در آب قرار نمی گیرد. بنابراین ، ازن باید قبل از رسیدن به استخر شما خارج شود.

هنوز استخرهایی که از دستگاه ازن زن استفاده می کنند دارای مزایای زیادی هستند. فواید باورنکردنی در ارتباط با استفاده از دستگاه ازن زن وجود دارد ، اما یکی از اصلی ترین آنها گوارایی آب است. قرمزی چشم ها،حساسیت پوستی و سایر مشکلات مربوط به کلر دیگر با دستگاه ازن زن وجود ندارد. دستگاه ازن زن همچنین بوهای رایج در استخرهای سنتی را از بین می برد و روغن ها و سایر آلودگی ها را اکسیده و از بین می برد.

چگونه دستگاه ازن زن در استخرها کار می کند؟

ازن خارج شده از دستگاه ازن زن اکسید کننده است. این یک مولکول ناپایدار O3 است و سعی می کند با اتصال به مواد آلی و اکسیداسیون آن در طی این فرایند ، خود را تثبیت کند. یک اکسید کننده مانند ازن نیز با اکسید کلرامین در آب استخر (کلر صرف شده) واکنش نشان می دهد.

دستگاه ازن زن ضد عفونی کننده عالی با توانایی برتر در از بین بردن ویروس ها و آلودگی های بیولوژیکی موجود در آب است. دستگاه ازن زن همچنین اکسید کننده بسیار قدرتمندی است که می تواند فلزات موجود در آب مانند منگنز ، آهن و گوگرد را در ذرات غیر محلول اکسیده کند و به تصفیه و حذف آنها از آب کمک می کند بنابراین استفاده از دستگاه ازن زن مقرون به صرفه می باشد.

محصولات مرتبط

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!


مقالات مرتبط