Command 'db' Has 0 Member(s) But 1 Result(s) Returned From DataBase!
دستگاه ازن زن | دستگاه تصفیه آب | خرید دستگاه ازن زن

دستگاه ازن زن

دستگاه ازن زن یکی از تجهیزات مورد استفاده در بسیاری از استخرها است. دستگاه ازن زن برای اضافه کردن گاز ازون (O3) به داخل آب استخر کاربرد دارد. از ازن در آب استخر جهت تصفیه و ضدعفونی کردن آب استفاده می شود. استفاده از دستگاه ازن زن احتیاج استخر شما به استفاده از سایر مواد شیمیایی مانند کلر را کاهش می دهد.

دستگاه ازن زن چیست؟

دستگاه ازن زن از جمله تجهیزات استخر می باشد که برای تزریق ازن به آب استخر مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه ازن زن از یک فرآیند اکسیداسیون پیشرفته استفاده می کنند که گاز ازن (O3) را به سیستم گردش استخر تزریق می کند تا آلودگی های استخر و میکروب های مقاوم در برابر کلر را اکسید کند. دستگاه ازن زن یک انرژی الکتریکی تولید می کنند که یک مولکول اکسیژن را از هم جدا می کند (O2) برای ایجاد یک واکنش شیمیایی که ازن تولید می کند. دستگاه ازن زن میزان کلر مورد نیاز را کاهش داده و تا 100 برابر قوی تر از کلر سنتی است. به طور مشابه با سیستم های آب نمکی ، دستگاه ازن زن می تواند آب استخر را گواراتر کند.

استفاده از دستگاه ازن زن در استخرها:

ازن (O3) یک ماده ضد عفونی کننده بسیار مؤثر است و می تواند در استخرهای شنا جایگزین کلر شود. مزیت استفاده از دستگاه ازن زن در مقایسه با سایر داروهای استخر شنا این واقعیت است که محیط شنا به طور چشمگیری زیبا می شود.

دستگاه ازن زن از استفاده کلر فرعی مانند کلرامین جلوگیری می کند. دستگاه ازن زن حتی باعث تجزیه فرآورده های ناخواسته کلر شده می شود و این امر باعث کاهش مشکلات قرمزی چشم و مشکلات تنفسی می شود. دستگاه ازن زن آب درخشان و واضح تری برای استخر شما به ارمغان می آورد.

استفاده از دستگاه ازن زن برای اپراتور استخر شنا نیز این مزیت را دارد که تعویض آب شیرین کمتری لازم است ، که این تأثیر زیادی در هزینه گرمایشی دارد.

مزایای دستگاه ازن زن:

ازن علاوه بر این یک ماده ضد عفونی کننده مؤثر است یک عامل انعقادی است ، که باعث افزایش عملکرد فیلتر ماسه و کربن می شود.

ویژگی های منفی دستگاه ازن زن:

از آنجا که دستگاه ازن زن به تنهایی نمی تواند بهداشت کامل و مداوم را ایجاد کنند، آنها همچنین نیاز به یک ماده ضدعفونی باقیمانده مانند کلر در آب استخر در هر زمان دارند. علاوه بر این ، ازن یک گاز سمی است که می تواند در زیر پوشش استخر تجمع یابد. گاز ازن می تواند برای واشرهای لاستیکی ، کاورها و سایر تجهیزات استخر خورنده باشد.

دستگاه ازن زن توانایی عملکرد بسیار خوبی دارند اما برای دارندگان استخرهای مسکونی ایده آل یا عملی نیستند. ازن نیمه عمر بسیار کمی دارد و قابل ذخیره سازی نیست ، فقط به زودی پس از تولید استفاده می شود. اگرچه دستگاه ازن زن و تزریق ازن در آب استخر از کلر بهتر است ، اما استفاده از دستگاه ازن زن به تنهایی روش ضد عفونی کافی برای اکثر استخرهای شنا نیست و دستگاه ازن زن تمام آلودگی های استخر شنا را که برای شناگران خطرناک است از بین نمی برد.


@image


چه میزان ازن برای استخر مورد نیاز است؟

برای استخرهای با دمای آب 28 درجه سانتیگراد یا 33 - 35 درجه سانتیگراد از دوز ازن به ترتیب 0.8 و 1.2 گرم در متر مکعب استفاده می شود.

ازن چه مدت در آب استخر می ماند؟

به تنهایی ، بسته به مقدار ناخالصی های موجود در آب ، ازن با نیمه عمر کوتاه تجزیه می شود. نیمه عمر می تواند از ثانیه در آب آلوده تا زمان طولانی تر در آب خالص 30 دقیقه در 15 درجه سانتیگراد و 8 دقیقه در 35 درجه سانتیگراد باشد.

در طول چند سال گذشته ، شما ممکن است در مورد عظمت اوزوناتورها شنیده باشید. ازن در حقیقت یک اکسید کننده و ضد عفونی کننده عالی برای است و یک جایگزین بی خطر برای کلر است. ازن آلودگی را از بین می برد و همزمان باکتری ها را از بین می برد. ازن تقریباً همه کارهایی را انجام می دهد که کلر انجام می دهد و می تواند با راندمان بالاتری انجام دهد. با این گفته ، آیا به شما توصیه می کنیم بلافاصله از اوزون استفاده کنید ؟

ازن سمی است. بله ، مسموم کننده است ازن علاوه بر این که برای باکتری ها مضر است برای انسان نیز بسیار مضر است. ازن سمی است اما تا زمانی که در آب باقی نمانند ، خطرناک نیستند. این جایی است که مشکل بوجود می آید. برخلاف گاز کلر ، ازن در آب قرار نمی گیرد. بنابراین ، ازن باید قبل از رسیدن به استخر شما خارج شود.

هنوز استخرهایی که از دستگاه ازن زن استفاده می کنند دارای مزایای زیادی هستند. فواید باورنکردنی در ارتباط با استفاده از دستگاه ازن زن وجود دارد ، اما یکی از اصلی ترین آنها گوارایی آب است. قرمزی چشم ها،حساسیت پوستی و سایر مشکلات مربوط به کلر دیگر با دستگاه ازن زن وجود ندارد. دستگاه ازن زن همچنین بوهای رایج در استخرهای سنتی را از بین می برد و روغن ها و سایر آلودگی ها را اکسیده و از بین می برد.

چگونه دستگاه ازن زن در استخرها کار می کند؟

ازن خارج شده از دستگاه ازن زن اکسید کننده است. این یک مولکول ناپایدار O3 است و سعی می کند با اتصال به مواد آلی و اکسیداسیون آن در طی این فرایند ، خود را تثبیت کند. یک اکسید کننده مانند ازن نیز با اکسید کلرامین در آب استخر (کلر صرف شده) واکنش نشان می دهد.

دستگاه ازن زن ضد عفونی کننده عالی با توانایی برتر در از بین بردن ویروس ها و آلودگی های بیولوژیکی موجود در آب است. دستگاه ازن زن همچنین اکسید کننده بسیار قدرتمندی است که می تواند فلزات موجود در آب مانند منگنز ، آهن و گوگرد را در ذرات غیر محلول اکسیده کند و به تصفیه و حذف آنها از آب کمک می کند بنابراین استفاده از دستگاه ازن زن مقرون به صرفه می باشد.

گاز ازن با فرمول شیمیایی (O3) یکی از مواد شیمیایی است که میتواند به خوبی آب را ضدعفونی کند و اینکار به کمک دستگاه ازن زن انجام میشود.

در این مقاله به بررسی و معرفی دستگاه ازن زن و کاربرد آن و مزایای استفاده از دستگاه ازن زن خواهیم پرداخت.

بنابراین اگر قصد خرید، آشنایی و استفاده از دستگاه ازن زن را دارید با ما همراه باشید.

استفاده از گاز ازن برای ضدعفونی کردن آب از جدیدترین شیوه های ضدعفونی و گند زدایی آب است و به کمک دستگاه ازن زن میتوانیم به سادگی گاز ازن را وارد آب کنیم.

دستگاه ازن زن کاربردهای فراوانی دارد که در ادامه به بررسی این کاربردها خواهیم پرداخت:

یکی از مزیت های گاز ازن نسبت به کلر این است که گاز ازن برخلاف کلر هیچ باقی مانده ای در آب ندارد و سبب سوزش چشم نمی شود.

همچنین استفاده همزمان از دستگاه کلر زن و دستگاه ازن زن میتواند موجب کاهش میزان مصرف کلر به میزان قابل توجهی شود.


@image


دستگاه ازن زن:

در صنایع تصفیه آب برای گندزدایی آب روش های گوناگونی وجود دارد، از اشعه فرابنفش گرفته تا کلر، اما استفاده از گاز ازن توسط دستگاه ازن زن یکی از بهترین شیوه های ضدعفونی آب می باشد.

با توجه به اینکه دستگاه ازن زن کاربرد زیاد و روش کاربری ساده ای دارد در مدل های مختلف عرضه میشود که این مدل ها عبارتند از:

• دستگاه ازن زن خانگی

• دستگاه ازن زن اداری

• دستگاه ازن زن صنعتی

استفاده دستگاه ازن زن مزایای زیادی دارد که برخی از این مزیت ها عبارتند از:

• قدرت گندزدایی فوق العاده

• سازگاری با محیط زیست و آلودگی محیطی کمتر

• افزایش شفافیت آب

• رفع کامل تمام آلودگی های آب

• قدرت و سرعت بیشتر در مقایسه با کلر


روش کار دستگاه ازن زن چگونه است؟

کار دستگاه ازن زن تولید گاز ازن است و روش کار آن مکش آب و تزریق گاز ازن به درون آب است، این گاز بیش از 3000 برابر قدرتمند تر از کلراست.

در سراسر دنیا از این گاز به عنوان بهترین و قوی ترین اکسید کننده یاد می شود.

مکانیسم ازن حمله و دفع بوهای زائد با حمله های مضاعف به ساختار های مولکولی آب است.

گندزدایی گاز ازن به اندازه ای مطمئن و قدرتمند است که دولت ایالات متحده آمریکا در فازهای بهره برداری گازی، نفتی و آبی از این دستگاه استفاده میکند.

دستگاه ازن زن کاربردهای گوناگونی دارد که در ادامه به بررسی برخی از این کاربردها میپردازیم:

یکی از کاربردهای دستگاه ازن زن در صنایع است. از این دستگاه میشود به منظور تصفیه آب مرغداری ها استفاده کرد، چرا که این دستگاه نسبت به کلر قدرت پاک کنندگی و میکروب زدایی بالاتری دارد.

کاربرد دیگر این دستگاه در ضدعفونی کردن آب دامداری ها، میو ها و سبزیجات است که در مجموعه های تولیدی مواد غذایی مورد استفاده قرار میگیرد.

همچنین باتوجه به اینکه دستگاه ازن زن آلودگی کمتری نسبت به دستگاه کلر زن دارد از آن در استخر های پرورش ماهی نیز استفاده می شود.

اما دستگاه ازن زن کاربردهای دیگری هم دارد:

از دستگاه ازن زن در مصارف خانگی هم استفاده میشود، یکی از کاربردهای این دستگاه ضدعفونی کردن و گندزدایی آب استخرهای خانگی است.

همچنین در مقیاس بالاتر از دستگاه ازن زن در بیمارستان ها و مراکز درمانی در راستای ضدعفونی کردن تجهیزات استفاده میشود.

دستگاه ازن زن در صنایع غذایی و کشاورزی کاربردهای مختلفی دارد، استفاده از این دستگاه در صنایع کشاورزی باعث افزایش عمر گیاهان و دفع علف های هرز میشود.

همچنین باتوجه به خاصیت شیمیایی گاز ازون که منجر به تولید اکسیژن می شود مصرف کود به مقدار قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

کاربرد دیگر دستگاه ازن زن در صنایع غذایی کمک به بهبود بسته بندی و گندزدایی است.

یکی از اصلی ترین و مهمترین کاربردهای دستگاه ازن زن ضد عفونی کردن استخرها است.

استفاده از ازن زن به جای کلر، میتواند منجر به افزایش بهداشت استخر شده و محیطی خالی از هرگونه قارچ و میکروب را پدید آورد.

محصولات مرتبط

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!


مقالات مرتبط