Command 'db' Has 0 Member(s) But 1 Result(s) Returned From DataBase!
فیلتر شنی استخر | قیمت خرید فیلتر شنی استخر

فیلتر شنی استخر

فیلتر شنی استخر یکی از انواع فیلترهایی است که در استخر مورد استفاده قرار میگیرد. در واقع، فیلتر شنی استخر را می توان محبوب و پرکاربردترین نوع فیلتر دانست. این فیلتر قادر است ذرات بسیار ریزی را تصفیه کند و به خاطر قیمت ارزانی که دارد، در عموم استخرها از آن استفاده می شود. جهت خرید فیلتر شنی استخر و یا دریافت لیست قیمت انواع فیلتر استخر، شرکت نقراب در خدمت شما سروران گرامی می باشد.

فیلتر شنی استخر چیست؟

فیلتر شنی استخر از تجهیزات استخر می باشد. فیلتر شنی استخر به طور کلی گزینه ای مقرون به صرفه برای فیلتر کردن استخرهایی که در زیر زمین و یا روی زمین ساخته می شوند می باشد. فیلتر شنی استخر به طور خاصی طراحی شده است که کثیفی و ذرات را از بین می برد و سپس آب تصفیه شده از انتهای فیلتر بیرون می رود. در یک فیلتر شنی استخر، پس از تصفیه، آب به استخر جریان می یابد. همانطور که می دانید در فیلتر شنی استخر، شن و ماسه باعث کثیفی فیلتر می شود و با گذشت زمان و استفاده بیشتر از فیلتر شکن استخر ، فیلتر کثیف تر شده و فشار جریان آب از طریق فیلتر کاهش می یابد و این کاهش در فشار جریان آب به نوبه خود باعث افزایش میزان فشار به فیلتر می شود. این اتفاق به صاحب استخر می گوید که وقت آن رسیده است که فیلتر شنی استخر را تمیز کند.

فیلتر شنی استخر با کیفیت بالا برای استخر شما کلیدی است و برای ایجاد و حفظ یک محیط شنا سالم و بهداشتی ضروری است. سیستم فیلتر بخش مهمی از استخر شنا است و انتخاب فیلتر مناسب طول می کشد. سازنده های استخر شنا با سالها تجربه، همیشه فیلتر شنی استخر را پیشنهاد می کنند. این فیلترهای استخر با کیفیت بودن و قابلیت اطمینان بودن خود را ثابت کرده اند، و علاوه بر این، آنها بسیار با دوام هستند.

فیلتر شنی استخر محبوب ترین و بهترین محصول برای تمیز کردن استخر است. علاوه بر این، فیلترهای شنی استخر قادر به فیلتر کردن مقدار زیادی از آب شنا استخر برای مدت کوتاهی از زمان است. این دستگاه برای فیلتراسیون خوب و همچنین ضد عفونی خوب استخر استفاده می شود.


@image


انواع فیلترهای استخر:

فیلتر شنی

کارتریج

مزایای فیلتر شنی استخر:

فیلتر شنی استخر یک سیستم فیلتر با کیفیت بالا است. بر خلاف سایر سیستم های فیلتر، این نوع فیلتر، ذرات کوچک را نیز جذب می کند. ذرات بزرگ شامل آلودگی هایی مانند مو، حشرات و برگ ها را نیز جذب می کند.

از بین بردن خاک و ذرات با اندازه 20 تا 40 میکرون .

استفاده آسان برای استفاده .

کار با آن ساده است.

تعمیر و نگهداری کم.

شستشوی آن آسان است.

فیلتر تصفیه عالی

گردش آب بهتر

ترکیب آسان با قطعات دیگر و نصب و راه اندازی ساده تر

معایب فیلتر شنی استخر:

به طور منظم (هر هفته) باید شستشو داده شود.

هر 5 سال یک بار باید جایگزین شود.


@image


فیلتر شنی استخر چگونه کار می کند؟

اگر شما دارای یک استخر هستید، با عملکرد فیلتر شنی استخر باید آشنا شوید. شما باید از کیسه های جمع آوری استفاده کنید تا همه باقیمانده های بزرگتر (شاخه ها، برگ ها، حشرات، و غیره) را جمع آوری کنید تا به فیلتر شنی استخر نفوذ نکرده و طول عمر فیلتر افزایش یابد.

هنگامی که آب به فیلتر شنی استخر می رسد، آن از طریق فیلتر از بالا به پایین پمپ می شود. این فیلتر با یک محیط تصفیه پر شده است. ما همیشه ماسه را، به رغم وجود سایر رسانه ها، مانند مروارید شیشه ای، انتخاب می کنیم.

آب در بالای ماسه قرار دارد و از آن عبور می کند. ذرات خاک به شن و ماسه می ریزند و آب تازه ای از فیلتر شنی استخر خارج می شود. سپس آب به استخر شنا هدایت می شود و گاهی اوقات آب را از سیستم گرمایش استخر می گذرانند.

به طور کلی می توان گفت:

فیلتر شنی استخر از شن و ماسه طبیعی به عنوان ماده فیلتر استفاده می کنند ، در حالی که از بین می رود ، زباله ها را به دام می اندازند تا فقط آب تمیز داخل استخر شما پمپ شود. از آنجا که فیلتر شنی استخر دارای قطعات کاغذ یا فیبر برای مسدود کردن نیستند پارگی ندارند ، به همین دلیل فیلتر شنی استخر اغلب می توانند سالها عمر کنند در صورتی که حداقل نگهداری لازم برای نگه داشتن آنها در شرایط خوب اجرا شود. فیلتر شنی استخر با اجازه گردش آب از طریق قوطی حاوی ماسه کار می کنند. آب با سهولت در ماسه ها جریان می یابد ، اما ذرات بزرگتر قادر به عبور از آن نیستند. هنگامی که زباله ها و سایر ذرات توسط ماسه ها فیلتر می شوند ، پمپ آب تمیز را به داخل استخر منتقل می کند. با جمع شدن مواد زاید بیشتر توسط فیلتر شنی استخر، بازده فیلتر نیز افزایش می یابد. زباله ها در واقع به جلوگیری از عبور ذرات کوچکتر از ماسه کمک می کند. به منظور اطمینان از سازگاری و اطمینان از اینكه همه بقایای موجود در آب استخر فیلتر می گردد ، از ماسه آرایش خاص و اندازه دانه استفاده می شود. فیلتر شنی استخر از ماسه سیلیسی با دانه هایی استفاده می کنند که در محدوده 45 تا 55 میلی متر قرار دارند. هر نوع ماسه ای که به عنوان "ماسه استخر" یا "ماسه فیلتر" خریداری می کنید ، این استاندارد را رعایت می کند ، زیرا به طور خاص برای استفاده در فیلتر شنی استخر فروخته می شود.


@image


مواد فیلتر شده در فیلتر شنی استخر

طیف وسیعی از مواد توسط فیلتر شنی استخر شما ضبط می شود. مواد بزرگتر مانند برگ، شن و حشرات به هیچ وجه قادر به عبور از فیلتر شنی استخر نخواهند بود و حتی با حرکت آب استخر شما از طریق قوطی فیلتر ، مواد کوچکتر متوقف می شوند. حتی ذرات کوچک بین 20 تا 100 میکرون اندازه توسط ماسه درون فیلتر شنی استخر شما اسیر می شوند و ذرات کوچکتر از آن می توانند در جمع آوری فیلتر شنی استخر باقی بمانند. ذراتی که در ابتدا از طریق فیلتر شنی استخر عبور می کنند بعداً می توانند فیلتر شوند چون آب موجود در استخر شما از درون فیلتر برگشت می کند.

از فیلتر شنی استخر چگونه نگه داری کنیم؟

یک فیلتر شنی استخر به طور کلی نیاز به تعمیر و نگهداری بسیار کمی دارد. شما باید فیلتر را هر هفته برای حدود 5 دقیقه تمیز کنید. فیلتر را بشویید تا آلودگی ها از آن جدا شوند.

از آنجا که مواد توسط فیلتر شنی استخر شما ضبط می شوند ، تمیز کردن و نگهداری گاه به گاه لازم است. هرچه فیلتر و ضایعات شما بیشتر باشد ، فشار بیشتری برای ساخت درون قوطی فیلتر شروع خواهد شد. به خواندن اولیه فشارسنج در فیلتر شنی استخر خود توجه داشته باشید ، سپس هر هفته یا دوبار آن را بررسی کنید تا ببینید فشار زیاد شده است یا خیر. پس از افزایش فشار ، شما باید با انجام آنچه که به عنوان "تمیز کردن " شناخته می شود ، فیلتر شنی استخر را تمیز کنید تا خاک اضافی و سایر بقایای ماسه ها از بین برود. شستشوی عقب یک فیلتر شنی استخر آسان است. پمپ را از طریق فیلتر شنی استخر خاموش کرده و بگذارید کاملاً متوقف شود. پس از متوقف شدن پمپ ، شیلنگ شستشوی پشتی را از آن جدا کنید و شیر تنظیم پمپ را به "Backwash" تبدیل کنید. پمپ را روشن کنید و بگذارید آن را اجرا کند. آب به وضوح بیرون می آید ، و با ریختن بیشتر گرد و غبار و زباله ها ، تیره تر می شود. اجازه دهید آب تا زمانی که مجدداً روشن شود ، جریان یابد و سپس پمپ را خاموش کنید. شیر تنظیم را به "شستشو" تبدیل کنید و اجازه دهید پمپ در چرخه شستشو به مدت 30 تا 45 ثانیه کار کند. بعد از اینکه فیلتر را شستشو داده اید ، قبل از شروع دوباره کار ، دوباره شلنگ پشتی را قرار داده و پمپ را به حالت عادی خود تنظیم کنید.

چگونه یک فیلتر شنی استخر، استخر شما را سلامت می کند؟

یک استخر شنا بدون فیلتر شنی استخر به زودی کثیف تبدیل خواهد شد. بدون فیلتر، باکتری و خاک در استخر باقی می ماند. پس فیلتر شنی استخر به سرعت یک استخر را به یک محیط سلامت و سالم تبدیل می کند. این چیزی است که شما قطعا باید توجه کنید!

چه زمانی باید استخر شنا را فیلتر کنید؟

اگر از استخر استفاده می کنید، مهم است که آن را به اندازه کافی فیلتر کنید. مقدار زمان فیلترینگ بستگی به فیلتر نصب شده دارد. تنظیم فیلتر خود را بر اساس ظرفیت تجهیزات و حجم استخر خود انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که آب استخر از طریق فیلتر به طور کامل و هر 4 ساعت عبور می کند.

برای تعیین ظرفیت فیلتر خود، نگاهی به سرعت جریانی که می تواند توسط فیلتر و پمپ فیلتر انجام شود بیندازید. در حالت ایده آل، یکسان هستند، اما اطمینان حاصل کنید که آنها حداقل در ظرفیت را دارند.

چگونه ماسه فیلتر شنی استخر را تعویض کنیم؟

شیر ، شیلنگ یا لوله هایی که به شیر متصل هستند را بردارید.

ماسه را بردارید.

مخزن فیلتر شنی استخر را بشویید.

قسمت مخزن را با آب پر کنید.

ماسه جدید را اضافه کنید.

تمام اتصالات را ببندید.

فیلتر را بشویید.

تغییر شن در فیلتر شنی استخر


@image


متأسفانه ، حتی شستشوی معمولی نیز نمی تواند فیلتر شنی استخر را برای همیشه سر پا نگه دارد. سرانجام ماسه های موجود در ظرف فیلتر شنی استخر نیاز به تغییر دارد، اگرچه این به طور کلی فقط باید هر 5 تا 7 سال یک بار انجام شود. تغییر شن و ماسه فیلتر شنی استخر کار دشواری نیست ، البته بسته به اندازه قوطی که از فیلتر شنی استخر استفاده می کند ، می تواند کمی زمان بر باشد. با انجام یک کارواش پمپ شروع کنید ، پس از اتمام کار پمپ را خاموش کنید. شیر فشار را در قسمت بالای قوطی فیلتر شنی استخر باز کنید تا فشار از درون فیلتر شنی استخر آزاد شود ، سپس دریچه تخلیه را در قسمت پایین قوطی باز کنید تا آب درون آن آزاد شود. قسمت بالای قوطی را برداشته و سپس ماسه های موجود در داخل قوطی صافی را صاف کنید. هنگامی که شن و ماسه را از صافی حذف کردید ، اجزای جانبی را در داخل آن بررسی کنید تا ببینید که آیا بیش از حد سست یا شکسته هستند. هر گونه قطعه جانبی را که شکسته یا شل شده است ، جایگزین کنید ، سپس ظرف را پر از آب کنید تا در شروع کار افزودن ماسه ، از آنها در برابر صدمه محافظت کنند. شن و ماسه تمیز را درون ظرف بریزید اگر مطمئن نیستید که چه مقدار ماسه را باید اضافه کنید ، کتابچه راهنمای فیلتر شنی استخر را مطالعه کنید. هنگامی که فیلتر شنی استخر پر از شن و ماسه شد ، در قسمت بالای قوطی را مجدداً وصل کنید و قبل از شروع دوباره پمپاژ آب از طریق فیلتر شنی استخر، دوباره شستشوی دیگری را انجام دهید.

همانطور که گفته شد فیلتر شنی استخر گزینه ای محبوب برای تمیز کردن استخرهای شنا است.

اگر به دنبال یک راه حل تصفیه آب استخر هستید ، مزایای تمامی فیلترها را در نظر بگیرید تا ببینید کدام یک مناسب شما و استخر شما است.

انواع سیلیس یا شن در فیلترشنی استخر

همانطور که از اسم دستگاه پیداست در مخزن دستگاه فیلترشنی استخر از شن یا همان سیلیس استفاده می شود که شن های به کار رفته معمولی هستند یا از نوعی پلیمر مخصوص ساخته شده اند که اندازه شن های معمولی: دانه ریز، دانه درشت و دانه متوسط هست و شن به دست آمده از مواد پلیمری مخصوص طول عمر بیشتری از شن های معمولی دارند و بهتر عمل تصفیه آب استخر را انجام می دهند. وقتی از شن های معمولی در مخزن استفاده شود، از سه اندازه شن استفاده می کنند. بدین صورت که مقداری از شن های دانه ریز را در کف مخزن و مقداری از شن های دانه متوسط را در میانه یا وسط مخزن و مقداری هم از شن های دانه درشت را بر سطح مخزن می ریزند.

عواملی که به هنگام خرید فیلتر باید در نظر گرفته شود به شرح زیر است:

1- کارایی و بازده فیلتر خوب و بالا باشد

2- هزینه ای که برای فیلتر باید پرداخته شود مناسب باشد

فضای کافی برای نصب فیلتر وجود داشته باشد.

فیلترشنی استخر(باز)

سطح سیلیس این فیلتر در مجاورت هوای آزاد بوده و آب از این سطح به آرامی عبور می کرد. چون تصفیه آب با فشار کم و حرکت آرام آب و در مجاورت هوای آزاد انجام می شد، به این فیلتر، فیلترشنی استخر در فضای باز گفته می شد. از این فیلتر در تصفیه آب با حجم بالا مثل تصفیه آب منازل شهری و پساب ها استفاده می شود.

محصولات مرتبط

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!


مقالات مرتبط