Command 'db' Has 0 Member(s) But 1 Result(s) Returned From DataBase!
هیتر سونای خشک | خرید هیتر سونای خشک | قیمت هیتر سونای خشک

هیتر سونای خشک

هیتر سونای خشک مهم ترین جزء در یک سونای خشک است. هیتر گرمای مورد نیاز سونا را تامین می کند. بنابراین، بدون وجود هیتر سونای خشک، سونا کاملاً بلا استفاده خواهد بود. از همین جهت، هنگام خرید این دستگاه باید دقت زیادی به خرج داد. شرکت نقراب با گردآوری مطالبی مفید پیرامون این محصول، به معرفی برخی از نکات مهم در مورد هیتر سونای خشک پرداخته است.

هیتر سونای خشک چیست؟

اگر شما به دنبال خرید یک سونا هستید، اما نمی دانید از کجا شروع کنید، می دانید که خرید بهترین هیتر سونای خشک مهم است زیرا سونا بدون این دستگاه عملا کاربردی ندارد و بی استفاده می ماند. سونا یک اتاق ساخته شده از چوب نرم است و یکی از تجهیزات مهم سونا هیتر سونای خشک است که قادر به رساندن دمای سونا به 190 درجه فارنهایت و بالاتر است. یک فرد معمولی می تواند این دما را تحمل کند. بنابراین به طور خلاصه یک سونا یک اتاق چوبی با یک هیتر سونای خشک است که قادر به تولید حرارت خشک برای سونا است.

هیتر سونای بخار قلب سونا است. هیتر سونای خشک می تواند برای سونای خشک یا سونای بخار استفاده شود. روغن اکالیپتوس را می توان در سطل آب بخور برای ایجاد یک عطر بخار مناسب استفاده کنیم. برخی از بهترین مزایای استفاده از سونا عبارتند از:


@image


سم زدگی از طریق عرق کردن

افزایش جریان خون به سطح پوست برای پوست سالم و گردش خون احساس آرامش بخش بعد از آن با خواب آرام تر

همچنین اثرات درمانی این دستگاه ها بسیار موثر است

ویژگی های یک هیتر سونای خشک مناسب:

هیتر سونای خشک مناسب گرمای مطلوب تولید می کند.

هیتر سونای خشک با عناصر فولادی ضد زنگ ساخته شده باشد.

کنترل کننده برای تنظیم دما داشته باشد.

استفاده از دستگاه آسان باشد.

مخزن داخلی از ورق گالوانیزه با درجه حرارت بالا ساخته شده باشد. پوسته خارجی از ورق گالوانیزه با پوشش فلورو کربن ساخته شده است.

دوام بالا داشته باشند.

هیتر سونای خشک باید با عایق حرارتی با درجه بالا ساخته می شوند.

طبق استانداردهای جهانی ساخته شده باشند.

مزایای هیتر سونای خشک الکتریکی:

هیتر سونای خشک الکتریکی راحت تر و در زمان کمتر سونا را گرم می کند و کنترل دما توسط آن دقیق است.

هیتر سونای خشک الکتریکی محبوب ترین نوع برای دوام و راحتی در امکانات تجاری ثابت مانند باشگاه های ورزشی، هتل ها، بیمارستان ها و پایگاه های نظامی و غیره استفاده می شوند. در سوناهای کوچک مسکونی از یک هیتر سونای الکتریکی با حدود 3 کیلو وات (3000 وات) استفاده می کنند. در سوناهای بزرگ تجاری بهتر است توسط هیتر سونای خشک الکتریکی سه فاز ایستاده استفاده شود. اکثر مناطق مسکونی از قدرت تک فاز برخوردار هستند. اگر مطمئن نیستید که ولتاژ برق چند است، قبل از سفارش دادن یک هیتر سونای بخار با یک متخصص برق مجاز تماس بگیرید.

هیتر سونای خشک بسیار رایج است و مدل مورد دلخواه خود را می توانید انتخاب کنید.

استفاده از آن راحت است.

هنگام نصب بسیار امن است.

به دودکش نیازی ندارد.

معایب هیتر سونای خشک الکتریکی:

این دستگاه باید توسط یک برقکار نصب شود.

مدل های رنگی آن می توانند در طول زمان خراب شوند.

برق گران است.

انتشار CO2 بیشتر از سایر انواع سوخت است.

هیتر سونای خشک چگونه کار می کند؟

در یک هیتر سونای خشک الکتریکی ، انرژی الکتریکی باعث گرم شدن المنت ها می شود. انرژی الکتریکی به انرژی گرمایی در المنت ها تبدیل می شود . سپس حرارت از عناصر به سنگهایی که در بالای آنها قرار گرفته است منتقل می شود. این سنگ گرما را ذخیره می کند و در نتیجه هوای سونا را گرم می کند. تماس مستقیم بین عناصر گرم و سنگ باعث می شود که گرما به همان اندازه کارآمد منتقل شود.

هنگامی که سنگ ها داغ هستند، آب به آرامی به آنها اضافه می شود که فورا برای ایجاد بخار تبخیر می شود. این بخار در اطراف اتاق سونا گردش می کند و یک محیط گرم و مرطوب کننده برای سونا ایجاد می کند.


@image


ساختار هیتر سونای خشک:

اکثر این دستگاه ها از فولاد ضد زنگ، آلومینیوم یا گالوانیزه ساخته شده اند و باید به طور مناسب برای مقاومت به زنگ زدگی پوشش داده شوند. هیترهایی که رنگ شده اند در برابر زنگ زدگی مقاوم تر هستند اما بعد از مدتی ممکن است رنگ آن ها از بین برود.

برای خرید هیتر سونای خشک به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

ابتدا باید فضای سونا را اندازه گیری کنیم و هیتر سونای خشک را با ابعاد مناسب خریداری کنیم. این دستگاه باید نکات ایمنی مهم را داشته باشد و بر روی دستگاه درج شده باشد.اطمینان حاصل کنید که هیتر سونای بخار برای ابعاد اتاق سونا شما مناسب است.

اندازه اتاق سونا - قاعده کلی این است که برای هر 50 فوت مکعب اتاق سونا 1 کیلو وات نیاز دارید. بنابراین به عنوان نمونه برای یک اتاق سونا 5.5 * 5 سانتیمتری با سقف 7 اینچ 5.5* 5 *7 فوت مکعب نیاز دارید، بنابراین شما نیاز به یک هیتر سونای خشک 4 کیلو وات یا بزرگتر نیاز دارید.

قیمت هیتر سونای خشک:

هیتر سونای خشک چون انواع مختلفی دارد قیمت آن ها متفاوت است. هیتر سونای خشک باتوجه به کیفیت، برند آن تعیین می شود. این محصول را از مراکز معتبر خریداری کنید.

هیتر سونای خشک چقدر قدرتمند است؟

مهمترین نکته برای بررسی در هیتر سونای خشک این است که به اندازه کافی قدرتمند است که نیازهای شما را برآورده سازد. هیتر سونای خشک مختلف سونا برای سونا های با اندازه های مختلف طراحی شده اند. اگر یکی از آن ها بسیار کوچک باشد ، گرمای کافی وجود ندارد. به همین ترتیب ، اگر خیلی قدرتمند باشد ، شما نمی توانید با نگه داشتن درجه حرارت و رطوبت در یک سطح راحت کار کنید ، و ممکن است در نهایت هزینه بیشتری را برای مصرف برق هیتر سونای خشک خود صرف کنید. به خاطر داشته باشید که ممکن است قرار گرفتن سونا در آب و هوای سرد یا در معرض فضای باز ، نیاز به هیتر سونای خشک بزرگتری باشد.

قدرت هیتر سونای خشک از نظر کیلووات (کیلو وات) اندازه گیری می شود ، اما بیشتر تولید کنندگان نشانه هایی از مساحت یا اندازه سونا را نشان می دهند که هر مدل از هیتر سونای خشک برای گرم کردن آن طراحی شده است.

در بیشتر کاربردهای مسکونی ، یک هیتر سونای خشک متوسط کافی خواهد بود. اگر شما در حال برنامه ریزی سونا بزرگتر هستید ، به هیتر سونای خشک بزرگتری نیز احتیاج دارید ، که به نوبه خود احتمالاً نیاز به نصب سیم کشی 3 فاز دارد. در هر صورت برای نصب هیتر سونای خشک ، به برق نیاز دارید تا سیم کشی را به بقیه خانه متصل کنید.

کیفیت و مواد هیتر سونای خشک

همانطور که گفته شد بیشتر بخاری های هیتر سونای خشک از جنس استنلس استیل ، آلومینیوم یا فلز گالوانیزه ساخته شده اند و برای مقاومت در برابر زنگ زدگی باید به درستی پوشیده شوند. این کار برای این است که در مورد پوشش های رنگ در هیتر سونای خشک خود محتاط باشید. با گذشت زمان ، محیط شدید در سونا ممکن است باعث جدا شدن پوشش های رنگ از سطح فلز شود. اگر در غیر این صورت محافظت نشود ، می تواند به سرعت منجر به خوردگی فلز در زیر آن شود. بسیاری از بخاری های سطح بالاتر از پوشش رنگ استفاده می کنند و به جای آن از فولاد ضد زنگ انتخاب می کنند.


@image


هیتر سونای خشک چگونه هیتری است؟

سونا به مکانی گفته می شود که می توان آن را مشابه حمام دانست و دارای دمای بالایی است که افراد از آن برای تعریق استفاده می کنند. برای آماده کردن اتاق سونا، از هیتر سونای خشک مخصوص استفاده می کنند. هیتر سونای خشک به صورت کلی به دو طبقه تقسیم می شود که یکی از ان ها هیتر سونای خشک برقی و نوع دیگر هیتر سونای خشک گازی می باشد.

هیتر سونای خشک یکی از مولفه های مهم سونای خشک می باشد. در واقع هیتر سونای خشک در دسته ی تجهیزات استخر قرار می گیرد. بر روی هیتر سونای خشک بخش هایی وجود دارد که بر روی ان ها سنگ قرار می دهند. این کار باعث می شود هیتر سونای خشک به صورت یکنواخت گرما را تولید کند و هوای مطبوعی را به سونا می دهد.

سونای خشکی که امروزه در بیرون ارایه می شود دارای اتاقکی است که دیوار های ان از چوب تشکیل شده است. سونای خشک به علت داشتن محیطی با دمای بالا باعث تسریع در تعریق می شود. می توان از هیتر سونای خشک برای خارج کردن سموم و عفونت های بدن نیز استفاده کرد.

بهتر است برای استفاده از هیتر سونای خشک ، ابتدا ابعاد اتاقک های سونای خشک را در نظر بگیریم و سپس نوع برقی و یا گازی ان را انتخاب کنیم.

انرژی لازم هیتر سونای خشک برقی از برق استفاده می کند اما سوختی که برای هیتر های گازی مورد نیاز است از فسیلیست تامین می شود.

هیتر هایی که در سونای بخار استفاده می شود مانند سونای خشک دارای نوع برقی و گازی می باشد. با این تفاوت که در هیتر سونای خشک دستگاه در پشت دیوار تعبیه می شود، ولی در هیتر های گازی می توان دستگاه را در فاصله ی بیش تری از اتاقک سونای بخار قرار داد و یا حتی ان را در موتور خانه نگه داری کرد.

هیتر سونای خشک برقی به دلیلی دستگاهی که دارد، هنگام تبدیل برق به گرمایش، حرارت بسیار بالایی را تولید می کند.

اتاقک هایی که دارا ایزوله نیستند نیز برای هیتر سونای خشک برقی مناسب نیستند. هیتر سونای خشک برقی برای اتاقک های کوچکی که دارای لوله کش های دیگری نیستند می تواند مورد مناسبی باشد. به طور کلی هیتر سونای خشک مصرف برق بالایی دارد به خصوص اگر هیتر سونای خشک برقی باشد. بنابراین هنگام خرید هیتر سونای خشک برقی و یا هیتر سونای خشک گازی به این نکته توجه داشته باشید.

حوض هایی که دارای اب سرد هستند در کنار اتاقک های سونا قرار گرفتند برای صرفه جویی در مصرف اب بهتر است در این حوض ها از هیتر سونای خشک برای تصفیه استفاده کرد.

محصولات مرتبط

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!


مقالات مرتبط