Command 'db' Has 0 Member(s) But 1 Result(s) Returned From DataBase!
پمپ تزریق کلر | قیمت خرید پمپ تزریق کلر

پمپ تزریق کلر

تصفیه آب و از بین بردن آلودگی های آن با استفاده از روش های مختلفی انجام می شود که یکی از آن ها استفاده از برخی مواد گند زدا نظیر کلر می باشد. سیستم ها و روش های مختلفی برای وارد کردن کلر به آب وجود دارد اعم از کلر زن مایع، کلر زن گازی و کلر زن پودری. اغلب از روش اول یعنی کلر زن مایع برای وارد کردن کلر به آب استفاده می شود؛ این عمل توسط پمپ تزریق کلر انجام می شود؛ در این مقاله سعی داریم تا پمپ تزریق کلر را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهیم.

آب یکی از مهم ترین عناصر خلقت می باشد و استفاده های فراوان دارد، مهم ترین موضوع در استفاده از آب سلامت آن می باشد. آب به طور مستقیم با سلامتی ما در ارتباط است، در صورتی که آب آلوده ای برای آشامیدن استفاده شود ممکن است سبب ایجاد بیماری های زیادی نظیر وبا، اسهال و ... گردد، یا در موارد دیگر نظیر استفاده از آب آلوده برای شستشو، ممکن است بیماری های پوستی ایجاد گردد. بنا براین توجه به سلامت آب یک موضوع بسیار ضروری می باشد و باید به آن توجه فراوان داشت. تصفیه آب و از بین بردن آلودگی های آن با استفاده از روش های مختلفی انجام می شود که یکی از آن ها استفاده از برخی مواد گند زدا نظیر کلر می باشد.

کلر یکی از عناصر شیمیایی می باشد که توسط یک شیمیدان سوئدی به نام کارل ویلهلم شیله کشف شد. امروزه کلر به طور گسترده برای از بین بردن باکتری ها و میکروب های آب استفاده می شود. در انواع مخازن آب و مواردی همچون استخر های شنا، سیستم های تصفیه آب و ... از کلر برای تصفیه کردن آب استفاده می شود. اگر چه کلر دارای معایبی نیز می باشد به طور مثال در برخی موارد کلر ممکن است موجب تحریک دستگاه تنفسی گردد.

سیستم ها و روش های مختلفی برای وارد کردن کلر به آب وجود دارد اعم از کلر زن مایع، کلر زن گازی و کلر زن پودری. اغلب از روش اول یعنی کلر زن مایع برای وارد کردن کلر به آب استفاده می شود؛ این عمل توسط پمپ تزریق کلر انجام می شود، به پمپ تزریق کلر گاها، دوزینگ پمپ کلر زنی نیز گفته می شود. در این مقاله سعی داریم تا پمپ تزریق کلر را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهیم، با ما همراه باشید.

پمپ تزریق کلر دستگاهی است که تقریباً تمامی استخرها از آن به منظور پخش کردن کلر در داخل آب استخر استفاده می کنند. استفاده از پمپ تزریق کلر از جهت کنترل دقیق میزان کلر وارد شده به آب استخر و همچنین توزیع یکنواخت کلر در تمام بخش های استخر اهمیت بالایی دارد. شرکت نقراب با ارائه انواع مختلف پمپ تزریق کلر با بهترین قیمت، در خدمت شما سروران گرامی می باشد.


@image


پمپ تزریق کلر چیست؟

سوالات بسیاری در مورد نحوه ضدعفونی، پاکسازی و تصفیه آب استخر وجود دارد. از مواد شیمیایی متفاوتی می توان برای تصفیه و بهینه سازی آب استخر استفاده کرد، یکی از این مواد کلر است.کلر ماده درجه یک مورد استفاده برای تصفیه آب استخر است. ما درک می کنیم که چرا از کلر برای تصفیه و ضدعفونی آب استخر استفاده می کنند ، زیرا این ماده بسیار ضد عفونی کننده است و به حجم زیادی قابل استفاده است، استفاده آن ساده بوده و به ویژه اقتصادی و سازگار است.

اگرچه برخی کلر مایع را دستی به آب استخر اضافه می کنند اما برای تزریق و انتقال این ماده به استخر نیاز به دستگاهی به نام پمپ تزریق کلر داریم. پمپ تزریق کلر به عنوان یک تکنولوژی برای استفاده آسان تر و بهتر از کلر برای ضدعفونی آب استخر تولید شده و استفاده می شود.

پمپ تزریق کلر همان طور که در بالا نیز گفتیم در واقع دستگاهیست که با استفاده از آن می توان کلر مایع را به آب تزریق نمود. تنظیم پمپ تزریق کلر در دو نوع دستی و اتوماتیک می باشد.

گفتیم که به پمپ تزریق کلر، دوزینگ پمپ کلر زنی نیز گفته می شود، دوزینگ پمپ ها در واقع پمپ هایی هستند که اصطاحا دوز تعیین شده ای از یک سیال ( سیال یکی از حالات مختلف ماده است که مایعات، گاز ها و پلاسما ها و بعضا جامدات پلاستیک را شامل می شود ) را به محیط هدف تزریق می نماید. از دوزینگ پمپ ها معمولا زمانی استفاده می شود که دبی پایین باشد و مقدار فشار سیستم بالا باشد. علاوه بر این زمانی که لازم است حجم معینی از سیال تزریق شود، می بایست از دوزینگ پمپ ها استفاده نمود. محرک های سیستم پمپ تزریق کلر انواع متفاوتی دارد. محرک های دوزینگ پمپ اغلب برقی، الکترو مغناطیسی، هیدورلیکی و یا پنوماتیکی می باشد.

پمپ تزریق کلر یکی از انواع پمپ های جا به جایی مثبت به شمار می آید، پمپ های جا به جایی مثبت دسته ای از پمپ ها هستند که ماده ی سیال را به طور ثابت و یکنواخت از مخزن خود خارج می کنند.


@image


انواع پمپ تزریق کلر

پمپ تزریف کلر با توجه به کاربرد های مختلف آن، انواع متفاوتی دارد که در ادامه به برخی از انواع پمپ تزریق کلر اشاره می کنیم.

پمپ تزریق کلر انواع مختلفی دارند، برخی از انواع پمپ تزریق کلر عبارتند از پمپ تزریق کلر ویژه آب های آشامیدنی، پمپ تزریق کلر به کار گرفته شده در انواع استخر ها، پمپ تزریق کلر در فاضلاب، پمپ تزریق کلر برج های خنک کننده و انواع پمپ تزریق کلر که در صنایع مختلفی همچون صنایع غذایی و دارویی، صنایع شیمیایی، صنایع نساجی و ... کاربرد دارند.


@image


کلر استفاده شده در پمپ تزریق کلر و میزان مجاز آن

همان طور که گفتیم کلر برای گند زدایی و از بین بردن میکروب ها به آب اضافه می گردد. در واقع کلر بلافاصله پس از وارد شدن به آب، شروع به واکنش دادن با میکروب ها و باکتری های موجود در آب می کند و بدین طریق آن ها را از بین می برد. در بالا اشاره کردیم که کلر خود دارای معایبی می باشد و به یک نمونه از آن یعنی ایجاد تنگی نفس اشاره نمودیم. با توجه به این نکته که کلر ممکن است موجب ایجاد برخی آسیب ها شود، می بایست از میزان استاندارد کلر در پمپ تزریق کلر استفاده نمود، تا از این بابت خطری وجود نداشته باشد.

روش هایی برای تست میزان مجاز کلر در پمپ تزریق کلر وجود دارد. به عنوان مثال یکی از روش های مطرح، روش موسوم به DPD می باشد؛ در این روش اندازه گیری میزان کلر آزاد باقی مانده در آب به وسیله برخی از قطعات که کیت های استاندارد نامیده می شوند صورت می گیرد. نتیجه حاصل از این تست باید در محدوده ی خاصی از اعداد باشد تا اطمینان حاصل شود میزان کلر موجود در حد استاندارد می باشد و فاقد هر گونه خطری می باشد.

یک روش دیگر برای تست میزان مجاز کلر در پمپ تزریق کلر روش ریداکس می باشد. در این روش نیز همانند روش های قبلی خروجی تست تا محدوده ی خاصی از اعداد می باشد. ریداکس در واقع به معنای پتانسیل کاهش اکسایش می باشد.

کاربرد پمپ تزریق کلر:

توجه کافی به میزان کلر جهت تزریق اهمیت دارد. به طور کلی بهترین زمان برای تزریق کلر پس از فیلتر است. تزریق مداوم و جلوتر از فیلتر ضروری نیست زیرا باعث کاهش حجم میزان کلر می شود. نحوه تزریق کلر به آب استخر مهم است ، به همین دلیل استفاده از پمپ تزریق کلر حائز اهمیت است.

پمپ تزریق کلر در آب استخر قرار گرفته و بعد از فیلتر آب وارد پمپ تزریق کلر شده و آب حاوی کلر به استخر اضافه می شود و به این گونه آب استخر ضدعفونی می شود.این پمپ ها ابزار ضروری برای ضدعفونی اّب است.

کلرینگ فرایند اضافه کردن کلر به آب به عنوان یک روش تصفیه آب است تا آن را برای مصرف انسانی مناسب سازد. یک پمپ تزریق کلر یک مقدار دقیق و اندازه گیری شده کلر رقیق شده (کلر را معمولا با استفاده از آب رقیق می شود) را به سیستم اضافه می کند. این اضافه شدن در فواصل زمانی مناسب انجام می شود. کلرینگ آب فرایند اضافه کردن ترکیبات کلر یا کلر مانند هیپوکلریت سدیم به آب است. این روش برای کشتن برخی از باکتری ها و دیگر میکروب ها در آب شیرین استفاده می شود زیرا کلر بسیار سمی است.استفاده از پمپ تزریق کلر موجب از بین بردن باکتری ها و میکروب های آب استخر به صورت هرچه سریعتر شده و این موجب می شود که از انتقال بیماری ها از طریق استخر جلوگیری شده و کسانی که از استخر استفاده می کنند اطمینان داشته باشند آب استخر توسط پمپ تزریق کلر به درستی ضدعفونی و تمیز شده است.


@image


برخی از کاربردهای پمپ تزریق کلر:

• اسپری هوا

• کشاورزی

• سوخت های زیستی

• ساخت و ساز

• فرآوری مواد غذایی

• معدن

• اتمی

• نفت و گاز

• دارویی

• پالپ و کاغذ

• فاضلاب شهری

• پردازش لجن

• تصفیه آب

پمپ تزریق کلر چگونه کار می کند؟

شما مجبور نیستید کلر را خودتان به آب استخر اضافه کنید و می توانید کلر به میزان زیاد را نگه داری کنید و دیگر نیازی نیست به طور مداوم خریداری کنید. این مزایای بزرگی برای صاحبان استخر دارد. این دستگاه زمانی که به درستی کار می کند، کلر را به طور مداوم (زمانی که پمپ در حال اجرا است) و طبق مقدار مورد نظر تزریق می کند. شما می توانید پمپ تزریق کلر را به گونه ای تنظیم کنید که مقدار دلخواه و مورد نظر کلر را به آب استخر اضافه کند. پمپ تزریق کلر، کلر را در استخر نگه می دارد که مانع رشد جلبک ها می شود. اثربخشی پمپ تزریق کلر با رعایت شرایط متعادل آب و مهمتر از همه، pH مناسب است. بنابراین، با یک پمپ تزریق کلر و رعایت اصول دیگر شما تعادل آب خود را (شیمیایی استخر) به درستی حفظ می کنید. تا زمانی که این کار را انجام دهید، یک پمپ تزریق کلر انتخاب خوبی است.

یک پمپ تزریق کلر یک پمپ کوچک است که به راحتی جابه جا می شود. این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که یک جریان دقیق از کلر را به جریان آب پمپاژ کند. یک پمپ تزریق کلر با جمع آوری مقدار اندازه گیری شده از کلر در یک محفظه و سپس تزریق این ماده شیمیایی به داخل آب کار می کند.

مزایای پمپ تزریق کلر:

• ایده آل برای استفاده در انواع مختلف برنامه های کاربردی مواد شیمیایی.

• چند منظوره و انعطاف پذیر در دسترس با کنترل خروجی تک و یا دوگانه.

• آرام و مطمئن - کاهش سر و صدای پیشرفته، ایده آل برای استخر مسکونی.

• ایمن

• قابل تنظیم بودن مایع خروجی

• استفاده آسان


@image


قیمت پمپ تزریق کلر:

تا این جای مقاله سعی شد نکات مختلفی از پمپ تزریق کلر ذکر شود تا یک آشناییت نسبت به پمپ تزریق کلرایجاد شود. حال در بخش پایانی مقاله قصد داریم مواردی را راجع به قیمت و خرید پمپ تزریق کلر ذکر نماییم.

قیمت پمپ تزریق کلر چیزی در حدود 1.5 میلیون تا 10 میلیون تومان می باشد و این اختلاف قیمت به موارد متعددی اعم از برند تولید کننده پمپ، فشار و دبی پمپ، نوع و کارکرد موتور پمپ تزریق کلر و ... بستگی دارد.

قیمت پمپ تزریق کلر به علت ساده بودن دستگاه کم و مقرون به صرفه است. برای اطمینان از عملکرد مناسب پمپ تزریق کلر آن را از مراکز و فروشگاه های معتبر خریداری کنید. شرکت نقراب برای هر گونه پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در مورد این دستگاه حاضر می باشد.

عواملی که در انتخاب و خرید پمپ تزریق کلر باید در نظر بگیریم:

هنگام تعیین بهترین پمپ اندازه گیری تعدادی متغیر است که باید مورد توجه قرار گیرد ، از جمله:

نرخ جریان. در هنگام تهیه پمپ تزریق کلر باید میزان جریان مورد نیاز بررسی شود، به این معنی که تعیین میزان دقیق دبی که برای برنامه مورد نیاز است از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مواد تشکیل دهنده پمپ تزریق کلر. پمپ ها در انواع مختلفی وجود دارد به طور مثال جنس فولاد ضد زنگ. هنگام انتخاب پمپ تزریق کلر باید خوردگی ، فرسایش و عملکرد حلال ماده شیمیایی مورد توجه قرار گیرند.

با مرور موارد بالا می توان به اهمیت بالای پمپ تزریق کلر، در سالم سازی آب پی برد، بنابراین لازم است تا در خرید پمپ تزریق کلر دقت کافی انجام شود تا در استفاده از آن مشکلی به وجود نیاید و عملیات سالم سازی آب با بهترین خروجی انجام گیرد. پیشنهاد می کنیم چنانچه قصد خرید پمپ تزریق کلر را دارید حتما به فروشندگان مجار مراجعه نمایید و با کسب مشاوره دقیق از آن ها خرید خود را انجام دهید.

امیدواریم با مواردی که در این مقاله در مورد پمپ تزریق کلر ذکر کردیم توانسته باشیم شما را در مورد پمپ تزریق کلر و خرید آن به خوبی راهنمایی کرده باشیم.


@image


محصولات مرتبط

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!


مقالات مرتبط