کلر استخر

تقریباً تمام مجموعه های ورزشی از کلر استخر برای ضدعفونی کردن آب استخر خود استفاده می کنند. کلر استخر یکی از بهترین، ساده ترین و همچنین ارزان ترین راه ها برای ضدعفونی کردن آب استخر است. در ادامه در قسمت مقالات مرتبط به معرفی شکل های مختلف کلر استخر و قیمت خرید و فروش آن پرداخته ایم.

تعمیر و نگهداری استخر به هیچ وجه کار پیش پا افتاده ای نیست، به ویژه هنگامی که یادگیری فرایندها و ترکیباتی که به یک استخر تمیز و دوستانه کمک می کنند ، می رسد.

اگر این مطلب را می خوانید ، احتمالاً می دانید که کلر استخر یکی از مهمترین مواد تشکیل دهنده است - بنابراین درک اینکه کلر استخر چه چیزی است ، چگونه کار می کند ، چرا به کلر استخر احتیاج دارید ، و چگونه به طور مؤثر از کلر استخر استفاده کنید اولویت بالایی است.

این راهنما شما را با تمام دانش کلر استخر مورد نیاز برای نگه داشتن آب استخر خود در شرایط بکر قرار می دهد ، بنابراین اجازه دهید درست در آن قرار بگیریم.

کلر ضدعفونی کننده شیمیایی است که به طور معمول به صورت قرص ، پودر یا مایع تهیه می شود ، سپس برای تمیز نگه داشتن آب استخر شما به استخر شنا اضافه می شود.

کلر در برابر همه چیز می جنگد:

میکروارگانیسم های حامل بیماری هایی از جمله وبا ، هپاتیت A و دیسترس

پوست ، عرق ، بزاق و گرد و غبار افراد دیگر که در استخر شنا می کنند

خاک و بقایای محیط

هر گونه رشد و گسترش جلبک ها

کلر استخر در واقع چگونه کار می کند؟

پس از افزودن کلر استخر به آب شما ، ماده جدیدی به نام "اسید هیدروکلریک" تشکیل می شود که با ترکیب با آنها باکتری ها ، ویروس ها و سایر خطرات میکروسکوپی را مضر نمی کند. کلر استخر ترکیبی به کلرامین نیز معروف است.

سرانجام ، این واکنش بهتر است در شرایط pH مناسب انجام شود ، بنابراین می خواهید هنگام استفاده از کلر استخر مراقب سطح خود باشید. نور خورشید همچنین روند کار را سرعت می بخشد ، به این معنی که اگر استخر شما دائماً در آفتاب باشد ، کلر استخر بیشتری می سوزانید.

قبلاً هم اشاره کردم که کلر استخر مورد استفاده در استخرها به صورت قرص ، پودر یا مایع می آید ، اما برخی از تفاوت های ظریف وجود دارد که باید قبل از استفاده از آن ها بر روی آن آگاهی داشته باشید.

هر فرم کلر استخر دارای مزایا و اشکالاتی است ، و همچنین نقاط مختلف قیمت ، برنامه ها و کارایی کلی در موقعیت های خاص را دارد.

قرص کلر استخر

قرص های کلر استخر به طور معمول با یک دستگاه پمپ تزریق کلر استخر استفاده می شود که به کلر استخر اجازه می دهد تا به مرور زمان به طور مداوم در استخر شما رها شوند. این باعث می شود تا ساده ترین شکل کلر استفاده شود و روشی که ما به اکثر صاحبان استخر داخلی توصیه می کنیم.

قرص ها همچنین می توانند حاوی مواد مفید دیگری مانند جلبک و تصفیه کننده آب باشند ، و نیاز به خرید و اضافه کردن این مواد را بطور مستقل از بین می برد.

پودر کلر

پودر کلر استخر همچنین به "دانه های کلر" گفته می شود و یا به طور مساوی درون استخر شما پاشیده می شود ، یا قبل از ریختن در آب استخر شما در یک ظرف جداگانه حل می شود.

این روش بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد ، همچنین کنترل بیشتری از سطح کلر را در اختیار شما قرار می دهد.

کلر مایع

کلر استخر مایع به طور معمول ارزان ترین گزینه است و به طور مستقیم در استخر ریخته می شود ، اما با وجود pH در حدود 13 ، نیاز به تعادل دقیق آب استخر شما دارد که می تواند باعث افزایش هزینه ها شود.

این گزینه محبوب برای استخرهای بزرگتر تجاری است زیرا می توان به سرعت زیاد در مقادیر زیادی افزود.

چه بخواهید با قرص ، پودر یا کلر مایع به استخر خود آن ها را اضافه کنید، بدانید که اینها در انواع بی ثبات و تثبیت شده قرار دارند.

کلر استخر ارزانترین و پرکاربردترین ماده شیمیایی در مورد آب استخر می باشد ، همچنین کلر استخر موجود در صورت استفاده صحیح کاملاً بی خطر است ، اما در صورت استفاده نادرست باعث تحریک چشم ، خشک شدن پوست می شود و هنگام عدم تعادل می تواند به بوی بسیار ناخوشایند منجر شود. برخی از مردم از این عوارض جانبی ناراحت هستند و مایل به جایگزین کردن هستند.

محصولات مرتبط

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!


مقالات مرتبط