Command 'db' Has 0 Member(s) But 1 Result(s) Returned From DataBase!
کلر استخر | پاک کننده آب استخر | قیمت خرید کلر استخر

کلر استخر

توضیحاتی در مورد کلر استخر و مشتقات آن

از آنجایی که بهداشت و تمیزی آب استخر برای شناگران حائز اهمیت است، از کلر و مشتقات آن برای گندزدایی آب استخر استفاده می شود. کلر ماده ای به رنگ زرد یا سبز است که به میزان کمی در آب حل می شود. مشتقات کلر استخر مثل گاز کلرین و هیپو کلریت سدیم و هیپوکلریت کلسیم می باشد. کلر یک ماده مطلوب و ایده آل برای ضدعفونی کردن آب استخر است بدین گونه که وقتی این ترکیبات وارد آب استخر می شوند با آزاد شدن هیپو کلرواسید، آب تصفیه می شود.کلر استخر یا مشتقات آن به باکتری های موجود در آب استخر حمله می کند و آن ها را از بین می برد و همچنین باعث از بین رفتن جلبک ها و مواد کثیف و آلوده می شود که رنگ و مزه آب را تغییر می دهند. میزان کلرزنی در استخرهای روباز بیشتر از استخرهای سرپوشیده است. چون در استخرهای روباز کلر استخر به وسیله نورخورشید متلاشی می شود و از بین می رود.

بوی بد استخر ناشی از ترکیب کلر استخر با ترکیب آمین

گاهی اوقات و در بعضی از استخرها بوی بد اسشمام می شود که این بوی نامطبوع تنها از تزریق کلر استخر نمی باشد. وقتی شناگران وارد آب استخر می شوند کلرین در آب با بزاق دهان یا عرق بدن شناگران ترکیب می شود و ماده کلروآمین تشکیل می دهد که این ماده باعث بوی بد و نامطبوع در آب استخر می شود که می توان آن را با سوپرکلرزنی(کلرزنی در حد اشباع) از بین برد.

تاثیر مقدار زیاد کلر استخر بر بدن

مقدار کلر استخر نباید از حد مجاز بیشتر باشد. مقدار زیاد کلر باعث خارش در گلو و بینی و خارش پوستی و موجب درد و قرمزی در ناحیه داخلی چشم می شود، گاهی اوقات مقدار زیاد کلر استخر موجب مسمویت می شود که با سرفه و التهاب شش ها و استفراغ همراه است و مشکلات جدی در ریه ها بوجود می آورد.


@image


تقریباً تمام مجموعه های ورزشی از کلر استخر برای ضدعفونی کردن آب استخر خود استفاده می کنند. کلر استخر یکی از بهترین، ساده ترین و همچنین ارزان ترین راه ها برای ضدعفونی کردن آب استخر است. در ادامه در قسمت مقالات مرتبط به معرفی شکل های مختلف کلر استخر و قیمت خرید و فروش آن پرداخته ایم.

تعمیر و نگهداری استخر به هیچ وجه کار پیش پا افتاده ای نیست، به ویژه هنگامی که یادگیری فرایندها و ترکیباتی که به یک استخر تمیز و دوستانه کمک می کنند ، می رسد.

اگر این مطلب را می خوانید ، احتمالاً می دانید که کلر استخر یکی از مهمترین مواد تشکیل دهنده است - بنابراین درک اینکه کلر استخر چه چیزی است ، چگونه کار می کند ، چرا به کلر استخر احتیاج دارید ، و چگونه به طور مؤثر از کلر استخر استفاده کنید اولویت بالایی است.

این راهنما شما را با تمام دانش کلر استخر مورد نیاز برای نگه داشتن آب استخر خود در شرایط بکر قرار می دهد ، بنابراین اجازه دهید درست در آن قرار بگیریم.

کلر ضدعفونی کننده شیمیایی است که به طور معمول به صورت قرص ، پودر یا مایع تهیه می شود ، سپس برای تمیز نگه داشتن آب استخر شما به استخر شنا اضافه می شود.

کلر در برابر همه چیز می جنگد:

میکروارگانیسم های حامل بیماری هایی از جمله وبا ، هپاتیت A و دیسترس

پوست ، عرق ، بزاق و گرد و غبار افراد دیگر که در استخر شنا می کنند

خاک و بقایای محیط

هر گونه رشد و گسترش جلبک ها

کلر استخر در واقع چگونه کار می کند؟

پس از افزودن کلر استخر به آب شما ، ماده جدیدی به نام

مقداراستاندارد کلر استخردر pHهای مختلف

برای اینکه مقدار کلر استخر بیشتر از حد مجاز نشود ابتدا pH آب استخر را اندازه گیری می کنند که میزان pH آب استخر باید بین 5/6 تا 8/7 باشد و مقدار کلر استخر mg35 باشد که مشکلات ذکر شده از کلر استخر بوجود نیاید. اگر pH آب استخر بالاتر از این حد باشد محیط استخر قلیایی می شود و باعث تیره شدن رنگ آب، تاثیر بر سلامت بدن و پوست می شود. همچنین در دیواره های استخر ترک ایجاد می کند.


@image


موثرترین روش کلرزنی برای تزریق کلر استخر

ورود کلر در آب های استخر با چندین روش مختلف انجام می شود اما یک روش موثر و اصولی برای تزریق کلر استخر، مجموعه تزریق کلر و اندازه گیری کلر استخر و اسید می باشد. بدین صورت که ابتدا از آب نمونه گرفته می شود سپس با پارامترهایی، کیفیت آب استخر را اندازه گیری می کنند و به طور اتوماتیک کلر استخر را به وسیله پمپ ها تا مقداری که نیاز باشد، تزریق میکنند. بهتر است که از هیپوکلریت سدیم استفاده شود چون این ماده رسوبی در کف استخر ایجاد نمی کند. واکنش هیپو کلریت سدیم به شرح زیر می باشد:

NaOcl + H_2O→ HOCl + NaOH

مدت زمان تعویض آب استخر حاوی کلر

تعویض آب کلردار استخر بستگی به نوع استخر و دستگاه تصفیه آب آن دارد که استخرها به سه دسته تقسیم می شوند: استخرهایی که پر و خالی می شوند- استخرهایی که مقدارآب زیاد در آن ها جریان داد یا جریان آب در آن ها پیوسته است و استخرهایی که سیستم گردشی دارند. که در استخرهایی که پرو خالی می شوند باید هر 6 یا 8 ساعت آب آنها عوض شود.

پودر کلر استخر

پودر کلر استخر به صورت جامد و سفیدرنگ است که بوی زیادی دارد و به صورت گرانول می باشد. وقتی در آب حل می شود؛ مقدار کمی از آن ته نشین می شود به پودر کلر استخر، هیپوکلریت کلسیم نیز می گویند و با نماد شیمیایی Ca(ClO)2 نمایش داده می شود.

آیا کلر استخر برای زنان باردار مضر است

شنا یکی از بهترین ورزش ها برای زنان باردار است که موجب نشاط و فرح بخشی و شادابی آنان می شود و به تقویت عضلات و استخوان ها کمک می کند اما آیا این گروه می توانند در استخرهای حاوی کلر شناکنند؟ تا به حال گزارشی مبنی بر سقط جنین در آب استخر حاوی کلر داده نشده ولی با توجه به مشکلاتی که در بالا ذکر شد، کلر استخر می تواند باعث تنگی نفس و استفراغ شود که ممکن است این خطرات خانم های باردار را تهدید کند پس بهتر است این گروه در آب هایی که درجه آن ها کمتر است استفاده کنند چون درآب های با درجه بالا، کلر آزاد می شود و با استنشاق آن مشکلات ریوی بوجود می آید.

درمان حساسیت به کلر استخر

در تابستان داغ، یکی از مفرح ترین و پرطرفدارترین ورزش ها، شنا است. اما این ورزش آبی در استخرها به دلیل وجود کلر استخر حساسیت و مضراتی هم دارد که برای پیشگیری از آن باید به راهکارهای که گفته می شود، توجه کرد. قبل از ورود و بعداز خروج از استخر، حتما بدن را خیس کرده زیرا کلر استخر بر موهای خیس اثر کمتری دارد. اگر با موها و بدن خشک وارد استخر شویم، کلر استخر باعث ایجاد حساسیت و خشکی و گزیدگی پوست می شود و موها را بد حالت و زبر می کند. برای تاثیر کمتر کلر برموها حتما از کلاه شنا استفاده شود. از کرم ضدآفتاب و مرطوب کننده های مناسب استفاده شود. وقتی وارد آب می شویم برای سلامت چشم ها و جلوگیری از سوزش و قرمزی چشم از عینک های مناسب شنا استفاده شود.


@image


محصولات مرتبط

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!


مقالات مرتبط