0

ساخت استخر مدرن

ساخت استخر مدرن

ساخت استخر

  استخر سازه‌ای مصنوعی است كه مانند یك مخزن سرباز، آب مورد نيازی كه برای مقاصد مختلف مورد استفاده قرار می‌گيرد را در خود نگه می‌دارد.
تاریخچه استخر

ساخت استخر شنای امروزی تقريبا از اواسط قرن نوزدهم در ميان مردم جای خود را باز كرد .در سال 1896 پس از شروع بازی‌های المپيك به شيوه‌ای نوين و برگزاری مسابقات شنا بود كه طراحی و ساخت استخرهای شنا به سرعت رشد كرد و به تدريج استخرهای شنای عمومي در شهرهای مختلف جهان ساخته شد. پس از جنگ جهانی اول بود كه رغبت عمومی برای برگزاری مسابقات شنا بيشتر شد. در اين ميان، استانداردهای مرتبط با استخرها نيز تدوين و منتشر شد و ضرورت آموزش صحيح فنون شنا اهميت دو چندان پيدا كرد. پس از جنگ جهانی دوم، گرایش عمومی برای ساخت استخرهای خانگی نيز افزايش يافت و استخرها جای خود را در ساختمان‌های مسكونی نيز باز كردند.

معماری و شیشه
با آنکه از گذشته تا به امروز از شیشه استفاده میشده است اما اینک در معماری مدرن و پایدار جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است.  در جامعه مدرن امروزی با توسعه فناوری و تولید پوشش‌های شیشه‌ای چند لایه و رفع مشکلات کاربرد شیشه در ساختمان، در استفاده از این مصالح دیگر محدودیتی وجود ندارد و معماران توانسته‌اند جسورانه و کاملا مدرن شیشه را در طراحی‌هایشان وارد کنند. یکی از این طراحی‌های جسورانه استفاده از شیشه و آب و خلق استخرهای شفاف است.

استخر شفاف چیست؟
شاید اولین چیزی که با دیدن آب و یا شنیدن صدای آن به ذهن هر بیننده‌ای القا می‌گردد، شفافیت و زلالی آب است. معمولا طراوت آب، شفافیت و نمای زلال آن چشم هر بیننده‌‌ای را جذب می‌نماید. حال تصور کنید اگر بتوان حس رویاییِ قرار گرفتن در آب و استخر را با جلوه بصری شفافیت و زلال  بودن آب تلفیق کرد و یک استخر با یک وجه یا وجوهی شفاف ساخت که حجم آب و افرادی که در حال شنا هستند در آن مشخص باشند، قطعا نمای معماری این استخر با هیچ چیزی جایگزین نخواهد شد. یا می توان با ساخت استخری که کف آن شفاف باشد علاوه بر ایجاد زیبایی، نور محیط را به هوشمندانه‌ترین حالت تامین نمود.

روش ساخت استخر شفاف چیست؟
معمولا بسته به وسعت سطح شفاف مورد‌نظر می‌توان در وجوه کوچک‌تر از شیشه‌های ایمن و در وجوه بزرگتر یا استخرهای تمام شفاف از اکریلیک که نوعی طلق مخصوص برای ساخت آکواریوم های بزرگ میباشد استفاده نمود. هماهنگی و امکان آب بندی هر دو جنس با بتون که معمولا اولین گزینه ساخت بدنه استخر می‌باشد و ایمنی مطلوبی که می‌توانند داشته باشند،از مزیتهای این مواد محسوب می‌شوند.

منتشر شده توسط admin


مقالات مرتبط

ساخت استخر شیک
ساخت استخرساخت استخر ؛ استخر شنا یا وان شنا یک محفظه ای است پر شده با آب جهت شنا کردن یا دیگر فعالیت های مفرح و تفریحی.ساخت استخر بسته به نوع و کاربرد..
ساخت استخر عمومی
ساخت استخر عمومی  ساخت استخر های عمومی با بکارگیریی تکنولوژی نوین وروز دنیا ، استانداردهای فدراسیون شنا به کمک مهندسین ومجریان &nb..
20 نکته مهم که قبل از ساخت استخر بهتر است بدانید
ساخت استخر شاید در ظاهر خیلی ساده به نظر برسد اما در واقع اینطور نیست. شاید برای شما پیش آمده باشد که بخواهید در حیاط خانه خود یک استخر ایجاد کنید اما..
4 روش برای ساخت استخر مقرون به صرفه
آرزوی هرکسی داشتن یک استخر خصوصی در منزل شخصی خود است اما به دلایلی بعضی افراد هیچگاه نمیتوانند به این آرزو برسند. ساخت استخر نیازمند مکان و بودجه اقت..
چهار سوال اساسی در پروژه ساخت استخر
یکی از مسائلی که سازندگان استخر در هنگام ساخت با آن مواجه می شوند، سوالات بیشمار افرادی است که از آنها می پرسند. مقدار هزینه، روند طراحی و ساخت و مقدا..
ساخت استخر فایبرگلاس
  یک راه آسان برای تعمیر چکه آب در هنگام ساخت استخر فایبرگلاس رویساهمیشه گفته اند که ساختن سخت تر از خراب کردن است مخصوصا اینکه بخواهید یک پروژه ..